29.11-01.12 toimus Rootsis Norrköping linnakeses SIPP projekti raames projektikohtumine Eesti, Rootsi, Taani, Šveitsi ja Itaalia partnerite vahel. Meie kooli ja projekti esindasid sel korral Rootsis: Anni Silm, Raili Poola ja Helena Karu. Projektikajas jagab oma kogemust ja muljeid projekti koordinaator Gaia koolis, Anni Silm.
Projekti lõpp-produkt on peatselt valmimas, milleks on õpetajatele ja teistele lastega töötavatele inimestele loodud handbook ja toolbox, kus on sees erinevate riikide poolt loodud ja teiste riikide poolt katsetatud erinevad vahvad tegevused, mis tagavad laste sotsiaalset kaasatust kooli- ja vabaajakeskustes.
Seega oli kohtumine täis pingsaid töötunde, kus käisid pinevad arutelud, millise riigi milline tegevus on piisavalt hea, et sadadele kui mitte tuhandetele inimestele kevadel tutvustada. Nii mõnedki meie koolis lastega läbiviidud tegevused said sinna nimekirja ja on peatselt jõudmas läbi SIPP projekti tervele maailmale kättesaadavaks, nii põnev!
Jõudsime omakeskis ka arusaamisele, kui palju kasu on SIPP projektis osalemine meie koolile kaasa toonud. Projekti tegevused algasid covid piirangute ajal, mil lapsed omavahel koolis suhelda ei tohtinud ning paljud klassid olidki olnud ainult isolatsioonis, siis tänu SIPP käigus koosloodud õuetegevustele muutus laste omavaheline suhtlemine jälle võimalikuks, uusi sõprussuhteid sai loodud nii laste kui õpetajate vahel. Algklassid moodustavad imeliselt koostoimiva kogukonna, nagu Gaia Kool loodigi - jõuame tagasi juurte juurde.
Lisaks on laste hääle kuulamine ja nende arvamuse reaalsusesse panemine projektiga seotud õpetajatel esmatähtis, kas pole mitte fantastiline?! :) Meie olime küll rõõmsad enda vastuste üle, eks neid on palju veel, jätame midagi järgmiseks korraks ka ;) Ning vaikselt juba laiendame neid tegevusi, teadmisi üle terve kooli, et need ei jääks ainult projektis osalevate laste kasutusse.
Aga lisaks pingsale tööle peavad õpetajad ka lõbutsema, seega saime ühe päeva veeta tutvudes ühe põneva kooliga - Norrköping Diamond School (Diamanten lek & inlärning), kus enamus kooli õpilasi on teistest rahvustest ning tegemist oli natukene kriitilise piirkonna kooliga, seega oli sotsiaalne tugi ja lastele turvalise keskkonna loomine selles koolis esmatähtis.
Saime kogeda nende erinevaid õpistrateegiaid ning imelise Lucia päeva kontserti osaliseks.
Seejärel saime kaasa lüüa Frinavet noortekeskuse töötubades, kus saime tantsida, mängida, jõuluehteid meisterdada ning laulda. Ühiselt lauldes ja tantsides meil seal enamused vabad hetked möödusidki. Lisaks oli meil seal toredateks kaaslasteks keskuse lapsed, eesotsas väiksema vanuseastme juhatuse liikmed (mini board), kes olid lihtsalt fantastilised, nii mitmedki meist said nendega huvitavaid vestlusi maha peetud, rääkimata ühistest laulmistest ja tantsimistest ning samuti saime ka seal kogeda imelist Lucia kontserti.
Kokkuvõtvalt saab öelda, et töö sai tehtud, inspiratsiooni ammutatud ning uusi sihte toredate partneritega loodud. Nüüd teeme tööd jälle kodumaal.
Lisaks saime enda Taani sõpradelt kaasa hunniku kirjasõprade kirju! Oi kui põnev on lastel enda välismaa sõprade kirju lugeda, ootame juba põnevusega tagasisidet!